Nagoya universiteti 1939-yilda tashkil etilganidan buyon mamlakatning yetakchi universitetlaridan biriga aylangan yetti imperator universitetlaridan biri hisoblanadi. Ta'lim va tadqiqot uchun o'zining asosiy falsafasini o'rnatgan holda, u universitetga tadqiqotda yuqori standartlarga erishish imkonini beradigan noyob ta'lim va tadqiqot tizimini yaratdi, shu bilan birga Yaponiyaning etakchi etakchilarini tarbiyaladi, buni Yaponiyaning fan bo'yicha Nobel mukofoti laureatlarining deyarli uchdan bir qismini tashkil etishi tasdiqlaydi. . Ushbu muvaffaqiyat Nagoya universitetining an'anaviy va qat'iy fikrlashdan xoli ta'lim va tadqiqotni rag'batlantiradigan liberal va jonli xarakteri bilan bog'liq. Xalqaro nuqtai nazardan, Nagoya universiteti Yaponiyadagi xalqaro talabalar sonining eng yuqori ko'rsatkichlaridan biri bo'lib, xorijdagi institutlar bilan 200 ga yaqin xalqaro akademik almashinuv shartnomalariga ega. Nagoya universiteti chinakam jahon darajasidagi universitetga aylanganidan g'ururlanadi va yanada ko'proq mavqega ega bo'lishni va eng yaxshi universitetlar bilan raqobatlashishni maqsad qilgan.
Nagoya universiteti Yaponiyaning eng yaxshi o'nta universitetlari qatoriga kiradi. Universitet doimiy ravishda Yaponiyaning eng yaxshi ta'lim muassasalarining eng yaxshi 5% qatoriga kiradi. Mutaxassislarning fikriga ko'ra, eng yaxshi yo'nalishlar ko'rib chiqilishi mumkin: "San'at va gumanitar fanlar", "Muhandislik va texnologiya", "Hayot fanlari va tibbiyot", "Tabiiy fanlar", "Ijtimoiy fanlar va menejment", "Fizika", "Kimyo" . Universitet o'qitish sifati bo'yicha eng yaxshi 200 talikka kiradi. Xalqaro reytinglarga ko'ra, universitet butun dunyo bo'ylab ish beruvchilar orasida ajoyib obro'ga ega.
Universitet tarkibi. Nagoya universiteti o'rta darajadagi universitet bo'lib, 16 000 dan ortiq talabalarga ta'lim beradi. Universitetning qabul komissiyasi mahalliy va xorijiy fuqarolardan hujjatlarni qabul qiladi. Shuni ham hisobga olish kerakki, talabalar orasida har 8-o‘quvchi chet eldan kelgan. Akademiya. ta'lim muassasasining tarkibi 2500 nafar o'qituvchidan iborat. Universitet talabalar va universitet xodimlari uchun xalqaro almashinuv dasturlarida faol ishtirok etadi. Ta'lim muassasasi Twitter, Youtube, Facebook ijtimoiy tarmoqlarida taqdim etilgan.
universitet infratuzilmasi. Universitet o'z kutubxonasiga ega. Ta'lim muassasasi talabalarga kampusda yashashga ruxsat beradi.
Chet elda ta'lim - Rossiya va MDH davlatlaridan kelgan ko'plab talabalarning ko'k orzusi. Buning sababi ko'pincha mahalliy ta'lim tizimidan norozilikdir va, afsuski, buning sabablari bor. Stereotiplardan farqli o'laroq, xorijiy universitetga kirish qiyin emas, asosiysi bunga tayyorgarlik ko'rishdir. Va birinchi navbatda mamlakat va byudjet haqida qaror qabul qilish kerak.

Нагойский университет с момента своего основания в 1939 году является одним из семи имперских университетов, которые превратились в один из ведущих университетов страны. Установив свою основную философию преподавания и исследований, он создал уникальную систему образования и исследований, позволяющую университету достигать высоких стандартов в исследованиях, одновременно воспитывая передовых лидеров Японии, о чем свидетельствует почти треть нобелевских лауреатов Японии в области науки. . Этот успех объясняется либеральным и ярким характером Университета Нагоя, который поощряет образование и исследования, свободные от традиционного и жесткого мышления. С международной точки зрения, Университет Нагоя может похвастаться одним из самых высоких показателей по количеству иностранных студентов в Японии, имея около 200 международных соглашений об академическом обмене с зарубежными учебными заведениями. Университет Нагоя гордится тем, что превратился в университет поистине мирового уровня, и стремится завоевать еще большее место и конкурировать с лучшими университетами.
Nagoya University располагается в десятке лучших университетов Японии. Университет стабильно входит в 5% топовых учебных заведений Японии. По оценкам специалистов, лучшими направлениями можно считать: «Искусство и Гуманитарные науки», «Инженерное дело и технологии», «Науки о жизни и медицина», «Естественные науки», «Социальные науки и менеджмент», «Физика», «Химия». Университет присутствует в топ 200 по качеству преподавания. Согласно оценке международных рейтингов, университет имеет отличную репутацию среди работодателей по всему миру.
Состав университета. Будучи средним по размерам вузом, Нагойский университет вмещает более 16 тысяч студентов. Приёмная комиссия вуза принимает заявки как от местных, так и от иностранных граждан. Стоит также учитывать, что среди студентов каждый 8-й студент приехал из-за рубежа. Академ. состав учебного заведения представлен из 2500 преподавателей. Университет активно участвует в международных программах обмена студентов и сотрудников вуза. Учебное заведение представлено в социальных сетях Twitter, YouTube, Facebook.
Инфраструктура университета. Университет имеет в распоряжении собственную библиотеку. Учебное заведение даёт возможность студентам проживать на территории кампуса.
Образование за границей — голубая мечта многих студентов из России и стран СНГ. Причиной тому часто становится недовольство отечественной системой образования, и, увы, на это есть основания. Вопреки стереотипам, поступить в заграничный университет несложно, главное — к этому подготовиться.  И первое, что нужно сделать, это определиться со страной и бюджетом.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Япония в учебном заведении Nagoya University?