ALPADIA TIL MAKTABLARI HAQIDA
Kaplan International Languages ​​tomonidan Alpadia Language Schools 16+ talabalar uchun Shveytsariya, Germaniya va Fransiyada yil davomida frantsuz va nemis tillari kurslarini taklif etadi. Shuningdek, biz Shveytsariya, Germaniya, Fransiya va Buyuk Britaniyada o'smirlar va o'smirlar uchun ingliz, fransuz va nemis tillarida lagerlarni taklif etamiz. Dastlab 1996-yilda tashkil etilgan va hozirda har qachongidan ham kattaroq vazifamiz immersion orqali til rivojlanishini rag‘batlantirish va talabalarimizning dunyoqarashini kengaytirishdan iborat.
NEGA ALPADIANI TANLANGAN?
Shveytsariya Sifati
Biz barcha til darajalariga moslashtirilgan rag'batlantiruvchi va dinamik darslarni taklif qilamiz. Bizning kichik sinflarimiz o'qituvchilarga talabalarga individual yordam berish imkonini beradi va bizning ijtimoiy dasturlarimiz talabalarga yangi til ko'nikmalarini amalda qo'llash imkonini beradi.
Qo'llab quvatlash
Turar joyni bron qilish va sayohat sug‘urtasini tashkil qilishdan tortib, aeroport o‘tkazmalarini tashkil qilish va bolalarni hamrohlik bilan olib ketishgacha, sayohatingiz imkon qadar muammosiz o‘tishi uchun qo‘limizdan kelganini qilamiz.
TANLOV
Bizning kattalar maktablarimiz yirik madaniy diqqatga sazovor joylar, jonli shahar markazlari va xalqaro aeroportlar yaqinida qulay joylashgan. Kichik yoshdagi talabalar lager joylarini keng tanlashga ega - shaharning qoq markazida, sokin ko'l bo'yida, tog'lar etagida yoki o'rmonda tanho.
AKREDITATSIYA
Bizning kattalar maktablarimiz rasmiy Shveytsariya, Frantsiya, Germaniya va ta'lim va xalqaro turizmga ixtisoslashgan xalqaro tashkilotlar tomonidan tan olingan. Alpadia bilan o'qiyotganingizda, siz eng hurmatli til maktablaridan birini tanlaysiz.
TIL KURSLARI
Fransuz tili 16+
Sevgi, adabiyot, moda va pazandachilik tili frantsuz tili dunyodagi eng romantik tillardan biridir. Bu shuningdek, Birlashgan Millatlar Tashkiloti, NATO, Xalqaro Olimpiya Qo'mitasi va boshqalarning rasmiy tili sifatida muhim ish tilidir. Bizning frantsuz tili kurslarimiz sizga ushbu ajoyib tilni o'zlashtirish imkonini beradi.
Nemis tili 16+
Oltita Yevropa davlatida rasmiy til sifatida nemis tili Yevropa Ittifoqining eng keng tarqalgan tili hisoblanadi. Bizning nemis tili kurslarimiz sizga ushbu ajoyib tilni o'zlashtirish imkonini beradi.
ONLAYN TIL DARSLARI
Dunyo bo'ylab boshqa talabalar bilan virtual sinfda frantsuz yoki nemis tillarini o'rganing. Bizning malakali til o'qituvchilarimiz sizni o'z uyingizdan turib maktablarimizda amal qiladigan o'quv dasturi bo'yicha yo'l-yo'riq ko'rsatadi. Siz onlayn o‘quv materiallari, jumladan, viktorinalar, topshiriqlar va testlar aralashmasi orqali qiziqarli interaktiv darslarimizda tinglash, o‘qish, yozish va gapirish ko‘nikmalaringiz ustida ishlaysiz.
KICHIK SINFLAR
Kichik sinflar soni - o'n ikki talaba yoki mini-guruhlar uchun sakkizta talaba bilan cheklangan
DINAMIK DARSLAR
O'qituvchilar qiziqarli va dinamik darslarni ta'minlash uchun taniqli FLE (frantsuz tili chet tili) usullaridan, shuningdek, dolzarb voqealar va ommaviy axborot vositalaridan foydalanadilar.
KELISHDAN OLDINGI SINOV
Kelishdan oldin onlayn tilni joylashtirish testi sizni to'g'ri darajaga joylashtirishga imkon beradi, shunda siz maksimal muvaffaqiyatga erishasiz
TIL LAGERLARI 8–17
Biz Shveytsariya, Fransiya, Germaniya va Buyuk Britaniyada 8–17 yoshdagi talabalar uchun maxsus yosh oʻquvchilar uchun moʻljallangan oʻquv dasturiga muvofiq til lagerlarini taklif etamiz.
Frantsuz tili
Bizning frantsuz tili lagerlarimiz sifatli ta'limni sarguzasht va kashfiyot bilan birlashtiradi. Siz yangi do'stingiz bilan qiziqarli ekskursiyalar va mashg'ulotlarga boy tushdan keyin frantsuz tilini amalda qo'llagan holda yozgi til lagerlarimizda tez muvaffaqiyatga erishasiz.
Nemis tili
Bizning nemis tili lagerlarimiz sifatli ta'limni sarguzasht va kashfiyot bilan uyg'unlashtiradi. Siz yangi do'stlaringiz bilan qiziqarli ekskursiyalar va mashg'ulotlarga boy tushdan keyin nemis tilini amalda qo'llagan holda yozgi til lagerlarimizda tez muvaffaqiyatga erishasiz.
Bizning ingliz tili lagerlarimiz sifatli ta'limni sarguzasht va kashfiyot bilan uyg'unlashtiradi, Buyuk Britaniya, Shveytsariya, Germaniya, Frantsiya, AQSh va Kanadada turli yo'nalishlarni tanlash mumkin. Siz yangi do'stlaringiz bilan qiziqarli ekskursiyalar va mashg'ulotlarga boy tushdan keyin ingliz tilini amalda qo'llagan holda yozgi til lagerlarimizda tez muvaffaqiyatga erishasiz.
GERMANIYADA UNIVERSITET PATHWAY DASTURI
Yashash narxining pastligi va talabalar uchun yarim kunlik ish haqi bilan Germaniya xalqaro talabalar uchun o'qish uchun ajoyib joy. Fuqaroligingizdan qat’i nazar, Germaniya davlat universitetlarida bepul ta’lim va xususiy universitetlarda arzon ta’lim, shuningdek, o‘qishni tugatgandan so‘ng 18 oylik ish izlovchi vizasi va xorijdagi talabalar uchun yana ko‘plab jozibador imtiyozlarni taklif etadi.
GERMANIYADA KARYA YO'LI DASTURI
Dinamik nemis ish muhitiga o'tish ko'pchilikni qiziqtirsa-da, agar siz hali tilni bilmasangiz, jarayon murakkab va qo'rqinchli bo'lishi mumkin. Biz sizga Germaniya mehnat bozoriga osonlik bilan kirishingizga yordam berish uchun Karyera yo‘li dasturimizni ishlab chiqdik. Biz sizga vizani ta'minlash, turar joy ajratish, kerakli hujjatlarni rasmiylashtirish va, albatta, nemis tilini o'rganishda yordam beramiz. Hamkor kompaniyalarimizning keng tarmog'i bilan bizning mutaxassis murabbiylarimiz sizni ishga joylashtirish jarayoni bo'yicha yo'l-yo'riq ko'rsatadi va siz o'zingiz xohlagan ishga joylashguningizcha sizni qo'llab-quvvatlaydi. Bizning Karyera yo'li dasturimiz Frayburg, Berlin va onlaynda mavjud.
Biz sizning Shveytsariyada Alpadia Til Maktabida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Alpadia Language Schools
Alpadia Language Schools by Kaplan International Languages offers year-round French and German courses in Switzerland, Germany and France for students 16+. We also offer English, French and German language camps for juniors and teens in Switzerland, Germany, France and United Kingdom.
Initially established in 1996, and now larger than ever, our mission is to encourage language development through immersion and to expand the horizons of our students.
WHY CHOOSE ALPADIA?
SWISS QUALITY
We offer stimulating and dynamic lessons adapted to all language levels. Our small class sizes allow teachers to help students individually, and our social programmes enable students to put their new language skills into practice.
SUPPORT
From help with booking accommodation and arranging travel insurance to organising airport transfers and accompanied pickup for children, we’ll do everything we can to make your trip run as smoothly as possible.
CHOICE
Our adult schools are conveniently located near to major cultural attractions, vibrant city centres and international airports. Junior students have a generous choice of camp locations – in the heart of the city, by a tranquil lake, at the foot of the mountains or secluded in the forest.
ACCREDITATION
Our adult schools are recognised by official Swiss, French, German and international organisations that specialise in education and international tourism. When you study with Alpadia, you’re choosing one of the most respected language schools around.
LANGUAGE COURSES
French Language 16+
A language of love, of literature, of fashion and of cooking, French is one of the most romantic languages in the world. It's also an important working language, as an official language of the United Nations, NATO, International Olympic Committee and more. Our French courses will enable you to master this wonderful language.
German Language 16+
As an official language in six European countries, German is the European Union's most widely spoken tongue. Our German courses will enable you to master this fascinating language.
LIVE ONLINE LANGUAGE CLASSES
Learn French or German in a virtual classroom with other students from around the world. Our skilled language teachers will guide you through the same syllabus that we follow in our schools from the comfort of your own home. You'll work on your listening, reading, writing and speaking skills in our fun interactive classes through a mixture of online learning materials, including quizzes, assignments and tests.
SMALL CLASSES
Small class sizes - limited to twelve students or eight for mini-groups
DYNAMIC LESSONS
Teachers use recognised FLE (French as a Foreign Language) methods, as well as current affairs and media to provide engaging and dynamic classes
PRE-ARRIVAL TESTING
Pre-arrival online language placement test allows us to place you in the right level so you can make maximum progress
LANGUAGE CAMPS 8–17
We offer language camps for students aged 8–17 in Switzerland, France, Germany and the UK that follow a curriculum specially designed for young learners.
French
Our French language camps combine quality tuition with adventure and exploration. You'll make fast progress at our summer language camps, putting your French into practice during fun excursions and activity-packed afternoons with your new friend
German Language
Our German language camps combine quality tuition with adventure and exploration. You'll make fast progress at our summer language camps, putting your German into practice during fun excursions and activity-packed afternoons with your new friends.
English Language
Our English language camps combine quality tuition with adventure and exploration, with a variety of destinations to choose from in the UK, Switzerland, Germany, France, the USA and Canada. You'll make fast progress at our summer language camps, putting your English into practice during fun excursions and activity-packed afternoons with your new friends.
UNIVERSITY PATHWAY PROGRAMME IN GERMANY
With its low living costs and part-time student work allowance, Germany is an excellent place for international students to study. Regardless of your nationality, Germany offers free-of-charge education at public universities and low-cost education at private universities, as well as an 18-month job-seeker visa upon graduation and many more attractive benefits for overseas students.
CAREER PATHWAY PROGRAMME IN GERMANY
While the transition to the dynamic German working environment appeals to many, the process can be complex and intimidating if you don't yet speak the language. We’ve designed our Career Pathway programme to help you enter the German job market with ease. We’ll help you with securing your visa, arranging accommodation, completing necessary paperwork and of course, learning German. With our extensive network of partner companies, our expert coaches will guide you through the job placement process, supporting you right up until you land your desired job. Our Career Pathway programme is available in Freiburg, Berlin and online.