Rossiya Xalqlar Do'stligi Universiteti
Rossiya xalqlar do'stligi universiteti (RUDN) – 158 mamlakatlaridan kelgan talabalar o'qiydigan eng ko'p millatli Rossiya universiteti. Afrika, Osiyo va Lotin Amerikasi, PFUR uchun yuqori malakali kadrlar tayyorlash maqsadida 50-yillarida tashkil etilgan va hozir mustahkam madaniyatlararo o'zaro yordam ideallarini amal qilish davom etmoqda: universitetda chet ellik abiturientlar uchun olimpiadalar va stipendiyalar tizimi mavjud, muntazam ravishda dunyoning turli madaniyatlar festivallar o'tkaziladi, va talaba sharafi kodeksi qabul, tenglik va bag'rikenglik e'lon.
Ko'p tarmoqli universitetda texnik, tibbiy, iqtisodiy, gumanitar ixtisosliklar bo'yicha 300 dan ortiq o'quv dasturlari ochildi. PFUR rus tilini chet tili sifatida o'qitish sifati bo'yicha dunyodagi eng yaxshi universitetlardan biri hisoblanadi. Universitet xalqaro reytinglarda mahalliy oliy o'quv yurtlarining raqobatbardoshligini oshirish bo'yicha 5-100 – loyihasiga kiritilgan.
Bakalavr darajasi
1. Pasportning skani va tarjimasi
6. Byudjetga topshirish uchun tug'ilganlik haqida guvohnomasi skani
7. Spravka 086
• Rus tilini bilish
1. RUDNda sizda Rossiya Hukumati qaroriga ko'ra Xalqaro Talaba sifatida, haftasiga 20 soat ishlash imkoniyatingiz bor.
2. RUDNning juda ham ko'p Stipendiya Programmalari mavjud.
3. Xalqaro Work And Travel va ERASMUS+ dasturlarida qatnashish imkoniyatiga ega bo'lasiz.
Universitet yotoqxonasi mavjud. Oyiga $15 dan $150 gacha.
Biz sizning Rossiyada Rossiya Xalqlar Do'stligi Universitetida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Российский Университет Дружбы Народов
Российский университет дружбы народов (РУДН) – RUDN University – самый многонациональный российский вуз, в котором учатся студенты из 158 стран. Созданный в 50-х годах с целью подготовки высококвалифицированных кадров для Африки, Азии и Латинской Америки, РУДН и сейчас продолжает твердо следовать идеалам межкультурной взаимопомощи: в вузе существует система олимпиад и стипендий для иностранных абитуриентов, регулярно проводятся фестивали разных культур мира, а также принят Кодекс чести студента, декларирующий равенство и терпимость.
В многопрофильном университете открыты более 300 программ обучения по техническим, медицинским, экономическим, гуманитарным специализациям. РУДН считается одним из лучших вузов в мире по качеству преподавания русского языка как иностранного. Университет входит в проект 5-100 – проект по повышению конкурентоспособности отечественных вузов в международных рейтингах.
Бакалавр:
1. Скан паспорта и перевода на Русский Язык
6. Перевод метриков (для поступления на Бюджет)
7. 086 – Форма (на русском языке)
8. СПИД – Сертификат(на русском языке)
• Обязательное знание русского языка
1. Будучи студентом  РУДН, на основании Законодательства РФ, вы имеете возможность работать 20 часов в неделю.
2. РУДН имеет большое количество стипендиальных программ.
3. Есть возможность участвовать в программах Work And Travel,ERASMUS+.
Общежитие РУДН
• Университет имеет своё платное общежитие. Стоимость от 15$ до 150$ в месяц.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Россия в учебном заведении Российский Университет Дружбы Народов?