Praga Ta'lim Markazi
Chexiyaning Praga, Karlovy Vary, Brno shaharlari qadimgi Evropaning asl go’zalligini saqlab qolgan, ularning me'morchiligi esa Andersen va Grimm afsonalarini eslatadi. Chehiyadagi hayot,  ayniqsa teatr va ko'rgazmalar, turli xil kafelardan va tabiatdan zavqlanadiganlarga  juda xush keladi.
Bu davlat shuningdek o’zining ta’limi bo’yicha ham yevropada yuqori o’rinlarda turadi. Chexiyada siz bakalavr, magistratura va doktorantura bosqichlarini bepul o’qishingiz mumkun, faqat buning uchun sizdan yagona narsa talab qilinadi, ya’ni chex tilini bilish. Universitetga qabul qilishda chet ellik talabalar va Chexiya  fuqorolari teng ko’riladi: bunda hech kim qandaydir ustunlik yoki istisnolarga ega emas.
Universitetda o'qishdan oldin tayyorgarlik juda muhim, chunki u nafaqat tilni o'rganishga va kirish imtihonlariga tayyorgarlik ko'rishga yordam beradi, balki o'qituvchilarni tushunishga, yangi muhitga moslashishga yordam beradi.
Prague Education Centerda  14 yil mobaynida 6000dan ziyod bitruvchilar yetishib chiqqan.
O’quv markazi dasturlari:
• Chex tili kurslari
• Tayyorlov kurslari: Semestr va yillik
• Dam olish dasturlari (Bolalar qish , bahor va yozda Chexiya Respublikasiga sayohat qilishadi)
O’quv markazining 3 ta filiali mavjud: Praga, Brno, Liberec
O'quv dasturlari:
Talabalar o’qish boshlanishidan 1 yil oldin ro'yxatdan o'tishlari mumkin chunki hujjatlar uzoq vaqt davomida tayyorlanadi.
Bu dastur bir yil davom etadi (1-Iyul -30-Iyun), Bunda o’quvchi 3 ta Akademik dasturlardan birini tanlashi mumkin:
• Smart – yiliga 720 soat akademik Chex tili
• Standart –yiliga 930 soat Chexiya + terminologiyasi
• Complex – 1170 soat Akademik  Chex tili  + terminologiya + profil ta'limi.
Talaba o’ziga mos dasturni, shaharni va turar joyni tanlagandan so’ng, uni talablariga qarab Universitet tanlanadi va shartnoma tuziladi, keyin esa viza jarayonini boshlash mumkin.
• Pragada- 250-500 EUR
• Liberecda- 180 EUR dan boshlanadi
• Brno- 120-145 EUR
Dastur Narxlari:
Akademik dasturlari
Pragada 1 yillik kurs:
Brnoda yillik kurs:
Liberecda yillik kurs
Boshlanishi
Sentyabr
Nomi
Smart
Standard
Complex
Narxi (yevroda)
3990
4840
5460
3620
4210
4920
3430
3920
Profil fa’nlar (Profile Subjects):
Fa’nlar
Biologiya
450
480
Quyidagi fa’nlardan birini tanlash m/n: Ingliz, Nemis, Ispan, Fransuz tillari
420
Sa’nat Tarihi
Matematika
Ijtimoiy fanlar asoslari
Portfoliyo tyyorlash
Fizika
Kimyo
Qo’shimcha to’lovlar :
• Boshqa turar joy uchun  hujjatlarni tayyorlab berish va joylashtirish - 150 evro
• Tibbiy sug’urta - 2019-2020 yillardagi tibbiy sug'urta  495 evro tashkil etadi  va u albatta Chexiya sug'urta kompaniyasi bo'lishi kerak
• Hisob raqam- viza olishda talabaning hisob-raqamida kamida 2.800 evro (18 yoshdan kichik bo'lsa) bo'lishi kerak, agar katta bo'lsa, u holda 3800-4000 evro
VISA
VISA uchun barcha hujjatlar notarial tastiqlangan holda chex tilida bo’lishi kerak.
Chexiya Respublikasidagi har qanday yuridik tarjimon bilan bog'lanish mumkin.
Viza olish uchun murojaat qilish qarori Chexiya Respublikasining Toshkentdagi elchixonasi vakolatiga kirmaydi, balkim Chexiya Respublikasi Ichki ishlar vazirligi tomonidan beriladi. Shuning uchun 6 oy gacham chozilishi mumkin.
Biz sizning Chexiyada Praga Ta'lim Markazida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Prague Education Center
Чешские города Прага, Карловы Вары и Брно сохранили первозданную красоту древней Европы, а их архитектура напоминает легенды Андерсена и Гримма. Жизнь в Чехии, особенно в театрах и на выставках, очень приятна для тех, кто любит различные кафе и природу.
Это также одна из лучших стран в Европе по уровню образования. В Чешской Республике вы можете бесплатно получить степень бакалавра, магистра или доктора, но единственное, что вам нужно, это знание чешского языка. Прием в университет открыт для иностранных студентов и граждан Чехии: никто не имеет никаких привилегий или исключений.
Предуниверситетская подготовка очень важна, потому что она не только помогает изучать язык и готовиться к вступительным экзаменам, но также помогает учителям понимать и адаптироваться к новой среде.
Пражский образовательный центр выпустил более 6000 выпускников за 14 лет.
Программы учебного центра:
• курсы чешского языка
• Подготовительные курсы: семестр и год
• Рекреативные программы (Дети отправятся в путешествие по Чехии зимой, весной и летом)
Учебный центр имеет 3 филиала: Прага, Брно, Либерец
Учебные программы:
Студенты могут зарегистрироваться за 1 год до начала обучения, поскольку подготовка документов занимает много времени.
Программа длится один год (с 1 июля по 30 июня), в течение которого студент может выбрать одну из 3 академических программ:
• Smart - 720 часов академического чешского в год
• Standard - 930 часов в год чешский + терминология
• Complex - 1170 часов Академический чешский + терминология + профильное образование.
После того, как студент выберет соответствующую программу, город и место жительства, университет будет выбран и заключен договор на основании их требований, после чего может начаться процесс получения визы.
Проживание:
• Прага - 250-500 евро
• в Либерец - от 180 евро
• Брно - 120-145 евро
Стоимость программы:
Академические программы
1 год обучения в Праге:
1 год обучения в Брно:
1 год обучения в Либерец
Начало
Сентябрь
Название
Smart
Standard
Complex
Цена (в евро)
3990
4840
5460
3620
4210
4920
3430
3920
Профильные предметы:
Предметы
Биология
450
480
Есть возможность выбрать один из следующих предметов: Английский, немецкий, испанский, французский
420
История искусств
Математика
Социальные науки
Подготовка портфолио
Физика
Химия
Дополнительная плата:
• Подготовка и размещение документов на другое жилье - 150 евро
• Медицинское страхование на 2019-2020 годы будет стоить 495 евро и должно быть чешской страховой компанией
• Номер счета - при подаче заявления на визу студент должен иметь не менее 2800 евро (до 18 лет) на своем счете, если он старше, то 3800-4000 евро
VISA
Все документы для визы должны быть заверены на чешском языке.
С любым юридическим переводчиком в Чехии можно связаться.
Решение о подаче заявления на визу не входит в компетенцию посольства Чешской Республики в Ташкенте, но выдается Министерством внутренних дел Чешской Республики. Следовательно, это может длиться до 6 месяцев.
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Чехия в учебном заведении Prague Education Center?