Kardiff talabalari uchun eng yaxshi universitet yo'nalishlari orasida Oksford, Kembrij, Imperial kolleji, London Iqtisodiyot maktabi va London Universitet kolleji, shuningdek, AQSh, Gonkong, Avstraliya, Yevropadagi eng yaxshi universitetlar va talabalar tibbiyot, huquq, muhandislik, kompyuter fanlari va iqtisodiyot kabi akademik fanlarni o'rganadigan boshqa xalqaro yo'nalishlar mavjud.
Kollej shaxsiy bayonotlar yozish, intervyu texnikasi, universitetga kirish testlarini qo'llab-quvvatlash va talabalarni ilhomlantirish va rag'batlantirish uchun bir qator ma'ruzachilarni taqdim etish kabi ajoyib UCAS yo'l-yo'riqlarini taqdim etadi.
Talabalar, shuningdek, munozara, sport, musiqa, drama va Edinburg gertsogi kabi keng ko'lamli darsdan tashqari mashg'ulotlardan zavqlanadilar va Kardiffning qoq markazida zamonaviy turar-joylarda yashash baxtiga sazovordirlar.
Bu yerda biz hammamiz doimiy ravishda o'rganamiz. O'qituvchi sifatida biz darslarimiz va o'qitish uslublarimizni tahlil qilamiz, test va baholarimizni baholaymiz, butun dunyo bo'ylab ilhomlantiruvchi o'qitish usullarini ko'rib chiqamiz, biz faoliyat yuritayotgan muhit o'rganish uchun qulay bo'lishini ta'minlaymiz va doimiy fikr-mulohaza qilib bir-birimizni qo'llab-quvvatlaymiz. Biz Sharq va G'arb ta'limotining eng yaxshilarini birlashtiramiz; tom ma'noda dunyoda ta'limning eng yaxshi yondashuvlarini izlash va Sharqning qat'iyligi va intizomini G'arbning innovatsiyalari va ijodkorligi bilan birlashtirish.
Kollej madaniyati juda muhim va biz zamonaviy, ilg'or fikrlaydigan, aqlli va epchilmiz. CSFC an'anaviy internat maktabi emas. Biz doimo oldinga intilamiz, yangi ko'nikmalarni tadqiq qilamiz, texnologiyadan foydalanamiz, onlayn va oflayn o'qitish va ta'limni uyg'unlashtiramiz va bu bilan ko'pincha barcha maktablar baholanadigan standartlar bo'yicha yetakchilik qilamiz.
Tibbiyot, veterinariya yoki stomatologiyaga hujjat topshirishni rejalashtirayotgan talabalar Oksbridge dasturiga qo'shimcha ravishda maxsus tayyorgarlikdan o'tadilar.
Bunga quyidagilar kiradi:
• Tibbiyot maktabi xodimlari va hozirgi tibbiyot talabalarining tashriflari
• Cardiff Sixth Form kollejining tibbiyot bitiruvchilari va Dyuks tibbiy ilovalari bilan suhbat mashg'ulotlari
• Turli xil tibbiy ishlarni kuzatish joylari
• Sog'liqni saqlashning dolzarb masalalari bo'yicha muntazam mavzular
• Universitetlarda tibbiy fanlarni o'rganayotgan Kardiff bitiruvchilari yordami
• Sog'liqni saqlash jamiyatimizga a'zolik
Biz sizning Angliyada Kardiff kollejida o’qishni boshlashingiz uchun qanday yordam berishimiz mumkin?

Лучшие университеты для студентов Кардиффа включают Оксфорд, Кембридж, Имперский колледж, Лондонскую школу экономики и Университетский колледж Лондона, а также лучшие университеты в США, Гонконге, Австралии, Европе и других странах, где студенты изучают академические предметы, такие как медицина, право, инженерия, информатика и экономика.
Колледж предоставляет отличные рекомендации по UCAS, включая написание личных заявлений, технику проведения интервью, поддержку при вступительных экзаменах в университет, а также предоставляет ряд докладчиков, чтобы вдохновлять и мотивировать студентов.
Студенты также пользуются широким спектром внеклассных мероприятий, включая дебаты, спорт, музыку, драму и Герцога Эдинбургского, и им повезло жить в ультрасовременном жилье прямо в сердце оживленной столицы Кардиффа.
Здесь, в Cardiff Sixth Form College, мы все постоянно учимся. Как преподаватели, мы анализируем наши классы и стили преподавания, оцениваем наше тестирование и выставление оценок, изучаем вдохновляющие методы обучения со всего мира, следим за тем, чтобы атмосфера, в которой мы работаем, способствовала обучению, и обеспечиваем постоянную обратную связь и поддержку. Мы объединяем лучшее в обучении Востока и Запада; буквально ищет в мире лучшие подходы к образованию и объединяет строгость и дисциплину Востока с инновациями и творчеством Запада.
Культура колледжа очень важна, и мы современны, дальновидны, умны и гибки, когда дело доходит до изменений. CSFC — это не традиционная школа-интернат; это инновационный международный колледж 21 века, нечто среднее между школой и университетом. Мы постоянно смотрим вперед, изучаем новые навыки, используем технологии, сочетаем преподавание и обучение в режиме онлайн и офлайн и при этом часто лидируем в плане стандартов, по которым оцениваются все школы.
Студенты, планирующие поступать на факультеты медицины, ветеринарии или стоматологии, получают специальную подготовку в дополнение к программе Oxbridge.
Это включает:
• Визиты сотрудников медицинской школы и нынешних студентов-медиков
• Обучение интервью с выпускниками медицинского колледжа Cardiff Sixth Form College и Dukes Medical Applications
• Разнообразные места медицинского наблюдения за работой
• Регулярные темы по актуальным вопросам здравоохранения
• Поддержка от выпускников Кардиффа, изучающих медицинские предметы в университетах
• Членство в нашем Обществе Здравоохранения
Что мы можем сделать для вас, чтобы вы начали учиться в стране Англия в учебном заведении Кардиффский колледж ?