Koreyada eng arzon va top universitetlar.
- Seoul Milliy Universiteti - Koreyaning Seoul shahrida joylashgan, kontrakti arzon sifatli taʼlim beruvchi jahonning top reytingdagi universitetlar qatoridan joy olgan. Universitet Koreya bo'yicha 1 - o‘rinda, dunyo reytingi bo‘yicha 37 – o‘rinda turadi. Universitet talablari TOPIK 3 yokida IELTS 6 bo‘lsa bemalol topshirsangiz bo‘ladi. Kontrakt to‘lovi 2000-2500$ semestriga, universitet 30-100% gacha scholarship beradi. - Pusan milliy universiteti – Koreyaning Pusan shahrida joylashgan dunyo reytingi bo‘yicha 580 - 590 o‘rinda Koreya bo‘yicha 12 – o‘rinda turadi. Topikdan 4 dan yuqori bo‘lsa grant yutish ehtimoli yaxshi bo‘ladi, umumiy 1 semestrga kontrakti 1700 – 1800$. - Chonbuk milliy universiteti dunyo bo‘yicha 590 – 600 o‘rinda, Koreya bo‘yicha 18 – o‘rinni egallagan. Universitetda grant dasturlari mavjud, grant har semestrda alohida chiqadi. - Chonnam milliy universiteti – dunyo reytingi bo‘yicha 700-750 o‘rinda Koreya bo‘yicha 22 – o‘rinda turadi. Kontraktlari 1600-2000$ gacha, grant dasturlari mavjud.- Chungnam milliy universiteti dunyo reytingi bo‘yicha 750 – 800 o‘rinda, Koreyada 26 – o‘rinda turadi. Kontraktlari 1500 – 2000$ gacha, TOPIK yoki IELTS bilan qabul qiladi.
Universitetlarga kirish va grantlar yutib olish:
Koreyada universitetlarga kirish uchun til sertifikati talab qilinadi, agarda Koreys tilida o‘qishni istasangiz TOPIK 3 sertifikati kerak bo‘ladi, ingliz tilida o‘qish uchun IELTS kamida 5,5 talab qilinadi. Tanlagan universitet va yo‘nalishga qarab talablar o‘zgaradi. baʼzi universitetlarda intervyu bo‘ladi bu intervyu talabani qabul qilish va grant berish uchun bo‘ladi. Grant uchun asosiy talablar IELTS yoki Topikni balandroq olish va GPA ning yuqori % da ekanligi muhim. Koreyada barcha universitetlarda 30% dan 100% gacha scholarship ajratiladi va o‘zingizning darajangizga moslab grant yutib olish mumkin. grantlar har bir semestrga beriladi. Fanlarni nechaga yopganingizga qarab yana grant ajratiladi. Universitet tomonidan yotoqxonalar beriladi semestriga 360$-1500$. O‘qishdan tashqari ishlash mumkin, haftasiga 20 – soat qonuniy. Koreyada o‘qish qiziq bo‘lsa bu World uz bilan juda oson.

Самые дешевые и лучшие университеты Кореи.
- Сеульский национальный университет, расположенный в Сеуле, Корея, является одним из ведущих университетов мира, предоставляющим доступное качественное образование. Университет занимает 1 место в Корее и 37 место в мире. Если университетские требования соответствуют TOPIK 3 или IELTS 6, вы можете легко подать заявку. Стоимость контракта составляет 2000–2500 долларов США за семестр, а университет предоставляет стипендию в размере 30–100%. - Пусанский национальный университет – расположен в городе Пусан, Корея, занимает 12 место в Корее на 580-590 месте в мировом рейтинге. Если тем больше 4, шансы на получение гранта хорошие, общая сумма контракта на 1 семестр составляет $1700-$1800. - Национальный университет Чонбук занимает 590-600 место в мире, 18 место в Корее. В университете действуют грантовые программы, гранты выдаются отдельно каждый семестр. - Национальный университет Чоннам занимает 700-750 место в мире и 22 место в Корее. Контракты варьируются от $1600 до $2000, доступны грантовые программы.Чунгнамский национальный университет занимает 750-800 место в мировом рейтинге, 26 место в Корее. Принимаются контракты от 1500 до 2000$, с TOPIK или IELTS.
Поступление в университеты и получение грантов:
- Для поступления в университеты Кореи требуется языковой сертификат, если вы хотите учиться на корейском языке, необходим сертификат TOPIK 3, а для обучения на английском языке необходим сертификат IELTS минимум 5,5. Требования варьируются в зависимости от выбранного вами университета и курса. в некоторых университетах проводится собеседование, это собеседование для поступления студента и предоставления гранта. Основными требованиями для получения стипендии являются более высокий балл IELTS или Topic и более высокий процент среднего балла. Все университеты Кореи предлагают стипендии от 30% до 100%, и вы можете выиграть грант в зависимости от вашего уровня. Гранты присуждаются каждый семестр. В зависимости от того, сколько предметов вы освоите, грант будет выделен повторно. Общежитие предоставляется университетом за 360-1500 долларов за семестр. Возможна работа вне учебы, 20 часов в неделю разрешено. Если вы заинтересованы в обучении в Корее, с World uz это очень легко.