Amerikada taʼlim va top universitetlar:
- Amerika dunyo bo‘yicha iqtisod, ishlab chiqarish, eksport import, mashinasozlik, tibbiyot va taʼlim bo‘yicha yetakchi o‘rinni egallab kelmoqda. Xalqaro talabalar va xorijiy aholi uchun o‘z bag‘irni ochgan Amerika taʼlim ishlash va yashash uchun sharoitlar yaratgan. Amerikada   universitetlar juda ko‘p taʼlim jahon standartlariga javob bergan holda bo‘ladi barcha sharoitlar oxirgi texnikalar va yaxshi professor o‘qituvchilar bor. Amerika universitetlariga kirish uchun talabadan IELTS sertifikati talab qilinadi. Universitetlar 30% dan 100% gacha scholarship olish imkonlari mavjud. Talabadan asosiy talab bu IELTS 5,5  SAT- 1250  GPA 3,5 bular bilan topshirsa bo‘ladi lekin grant olish uchun yuqoridagi talablar ham ko‘proq bo‘lishi kerak.
Amerikada top universitetlar:
- Henderson davlat universiteti
Bu universitetda 4000 dan ortiq talaba o‘qiydi, Amerika bo‘yicha top 100 talikga kiritilgan. Xalqaro talabalar uchun 10300$ ni tashkil qildi.
- Bemidji davlat universiteti:
Bu universitetda 5000dan ortiq talabalar tahsil oladi, va top 100 talik ro‘yxatdan joy olgan. Kontrakt to'lovi 8000$.
- Minisota davlat universiteti:
Xalqaro talabalar 3500 dan ortiq, yillik kontrakt 17 000$
- Bridgewater davlat universiteti:
Xalqaro talabalar soni 8000 ga yaqin, kontrakt tolovi 18 000$.
- Fitchburg davlat universiteti:
Talabalar soni 5500ta bo‘lib kontrakt to'lovlari 12 000$ top 100talik ro‘yhatga kiritilgan.Xalqaro talabalar uchun ishlash imkoni:
- Amerikada o‘qishdan tashqari xalqaro talabalarga part-time da ishlashga ruxsat berilgan. Talabalar til bilish va qobiliyat salohiyatlaridan kelib chiqqan holda ishlashlari mumkin. Haftasiga qonuniy 20 – soat, taʼtil vaqtlarida 40 – soat ishlash mumkin. Amerikada ishlar ko‘p, fast-food, restarant, yetkazib berish xizmat ko‘rsatish servislari, hattoki til bilish darajasiga qarab maktab va bog‘chalarda ham ishlash mumkin. Haftasiga 12-13$ dan boshlab o‘rtacha 18-22 yuqori 25-30 $ gacha soatiga topish mumkin. Amerikada o‘qish juda ko‘plarning orzusi ham o‘qib ishlab o‘z xarajatlaringizni qoplay olasiz. Xalqaro talabalar bilan o‘qib Amerikada sayohat qiling.q

Получите 100% грантовое образование в лучших университетах Америки.
- Америка является мировым лидером в экономике, производстве, экспорте, импорте, технике, медицине и образовании. Америка, открывшая свое сердце иностранным студентам и иностранным резидентам, создала условия для образования, работы и жизни. В Америке очень много учебных заведений, соответствующих мировым стандартам, все условия, новейшие методики и хорошие профессора и преподаватели. Сертификат IELTS необходим от студента для поступления в американские университеты. Университеты имеют возможность получить стипендию от 30% до 100%. Основным требованием к студенту является IELTS 5.5 SAT-1250 GPA 3.5, но для получения гранта вышеуказанные требования должны быть выше.
Лучшие университеты Америки:
- Государственный университет Хендерсона
В этом университете обучаются более 4000 студентов, он входит в сотню лучших в Америке. Для иностранных студентов это было 10 300 долларов.
- Государственный университет Бемиджи:
В этом университете обучается более 5000 студентов, и он входит в число 100 лучших университетов. Стоимость контракта составляет 8000 долларов США.
- Университет штата Миннесота:
Более 3500 иностранных студентов, годовой контракт 17 000 долларов США.
- Государственный университет Бриджуотера:
Количество иностранных студентов составляет около 8000, стоимость контракта — 18000 долларов США.
- Государственный университет Фитчбурга:
Количество студентов – 5500, стоимость контракта – 12 000 долларов США, они входят в список 100 лучших. Возможности работы для иностранных студентов:
- Помимо учебы в Америке, иностранным студентам разрешено подрабатывать. Студенты могут работать в зависимости от своих языковых навыков и способностей. Вы можете легально работать 20 часов в неделю и 40 часов в праздничные дни. В Америке много вакансий, вы можете работать в фастфуде, ресторанах, службах доставки и даже в школах и детских садах, в зависимости от уровня вашего владения языком. Начиная с 12-13 долларов в неделю, можно зарабатывать в среднем 18-22 доллара и максимум 25-30 долларов в час. Обучение в Америке – мечта многих людей. Путешествуйте по Америке, обучаясь вместе с иностранными студентами.