Avstraliyada oliy taʼlim sifati va yashash sharoitlari.
- Oliy taʼlim haqida gap ketganda xalqaro talabalar uchun jahon standartlariga javob beruvchi oliygohlar mamlakatlaridan biri Avstraliya. O‘zining go‘zal tabiati, urf-odatlari, madaniy tizimi, ajoyib xalqi, sifatli taʼlimi bilan talabalarni o‘ziga jalb etuvchi mamlakat Avstraliya. Avstarliya dunyoning barcha burchagidan kelgan talabalar uchun ko‘plab imkoniyatlar yaratib qo‘ygan jumladan sifatli taʼlim, barcha jihozlarga ega o‘quv xonalari, yotoqxonalar, ilmiy ish va tadqiqotlar uchun erkinlik, o‘qib ishlash va taʼtil vaqtlari ko‘proq ishlash imkonini beradi. Talablari 6, 6,5 IELTS. Nima uchun Avstraliyada taʼlim olish kerak? Talabalar uchun jahondagi top universitetlarda o‘qish imkoni. Misol uchun:
- university of Sydney -
university of Melbourne
- Australian National university
- university of Queensland
- university of New South Wales
Universitet tomonidan talabaga yordam fondlari va scholorshiplar ajratilgan 30 % dan 50% gacha  kontraktdan chegirma. 100 % gacha grant yutib Avstraliyada o‘qish imkoniyati ham mavjud.
Talabalarga ishlash imkoniyatlari:
- Avstraliyada o‘qishdan tashqari qonuniy haftasiga 20 – soat ishlash imkoni berilgan. Taʼtil vaqtlari 40 – soatgacha ruxsat berilgan. Talabaning til bilish darajasi va mahoratlaridan kelib chiqib ishlash turlari ortadi, misol uchun Universitet Xususiy maktab va bog‘chada ishlash mumkin albatta tilni yaxshi bilish kerak bu soha uchun, xizmat ko‘rsatish servislari, kafe restoran, yetkazib berib, pochta, sotuv markazlarida ishlash mumkin. O‘rtacha maosh 13-16$ yuqori maosh 17-22$ ni tashkil qiladi. Universitetda o‘qishdan tashqari ishlab o‘zingizni xarajatlaringizni qoplab ham qolmay Avstarliyada ilm va tajribalar olish imkoni bo‘ladi sizda, xalqaro talabalar bilan do‘stlashib sayohat qilish va xohishingizga qarab o‘qishni davom ettirish yoki ishlab qolish vizani cho‘zdirish imkoni ham bor. Universitetdan amaliyotga chiqqan vaqtda katta kompaniya ishlab chiqaruvchi korxonalar bilan shartnoma tuzsangiz Avstarliya va boshqa davlatlarga ishingizni ko‘chirsangiz bo‘ladi.

Качество высшего образования и условия жизни в Австралии.
- Что касается высшего образования, Австралия входит в число стран, университеты которых соответствуют мировым стандартам для иностранных студентов. Австралия – страна, которая привлекает студентов своей красивой природой, традициями, культурной системой, замечательными людьми и качественным образованием. Австралия создала множество возможностей для студентов со всего мира, включая качественное образование, хорошо оборудованные классы, общежития, свободу академической работы и исследований, учебу и каникулы, позволяющие больше работать. Требования 6, 6.5 IELTS. Почему стоит учиться в Австралии? Студенты имеют возможность учиться в лучших университетах мира. Например:
- Сиднейский университет -
Возможности работы для студентов:
- В Австралии разрешено легально работать 20 часов в неделю помимо учебы. Продолжительность отпуска допускается до 40 часов. В зависимости от уровня языковых знаний и умений ученика будут увеличиваться виды работы, например, можно работать в университете, частной школе и детском саду. Средняя зарплата – $13–16, самая высокая – $17–22. Помимо обучения в университете, у вас будет возможность получить знания и опыт в Австралии, а также у вас будет возможность путешествовать с иностранными студентами и продолжать учебу или работу, в зависимости от вашего желания, для продления визы. После окончания университета вы сможете перенести свою работу в Австралию и другие страны, если подпишете контракт с крупной производственной компанией.
Университет Мельбурна
- Австралийский национальный университет
- Университет Квинсленда
- Университет Нового Южного Уэльса
Скидка по контракту от 30% до 50% на средства помощи студентам и стипендии, выделяемые университетом. Также есть возможность учиться в Австралии со 100% грантом.